25 lipca 2018

Podkładki silikonowe

podkładki silikonowe, dystanse silikonowe, podkładki z silikonu

 

Oferujemy Państwu podkładki silikonowe, które wycinamy z płyt silikonowych mlecznych i płyt silikonowych czerwonych. Do produkcji używamy nowoczesnych ploterów sterowanych numerycznie lub lasera do cięcia gumy i silikonu. Dzięki temu gwarantujemy najwyższa precyzję cięcia oraz wysoką powtarzalność podczas produkcji seryjnej.

W naszej ofercie znajdują się podkładki silikonowe i dystanse silikonowe o twardości 30 ShA, 60 ShA oraz 80 ShA. Najbardziej popularna jest twardość 60 ShA, ponieważ materiał posiadamy zazwyczaj z magazynu. W przypadku podkładek o twardości 30 ShA i 80 ShA termin realizacji jest wydłużony (arkusze musimy w pierwszej kolejności odlać i zwulkanizować). Średni termin realizacji zamówienia w przypadku twardości standardowej, wynosi ok. 5-7 dni roboczych. W przypadku twardości nietypowej, termin wynosi ok. 12 dni roboczych.

Podkładki z silikonu mlecznego są obojętne fizjologicznie, dzięki czemu mogą być wykorzystane do bezpośredniego kontaktu z żywnością i substancjami spożywczymi. Podkładki mleczne są dzięki temu chętnie wykorzystywane do uszczelniania maszyn i urządzeń, pracujących w przemyśle spożywczym. Podkładki z silikonu czerwonego przeznaczone są do zastosowania przemysłowego.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta pod numerem KOM +48 509 491 716. Z chęcią przygotujemy dla Państwa ofertę na podkładki silikonowe.

 

Charakterystyka silikonu:

 • dostępne kolory: mleczny (półprzeźroczysty) / czerwony
 • dostępne twardości: 30 ShA / 60 ShA / 80 ShA
 • temperatura maksymalna: ok. + 230/260 st. C
 • temperatura minimalna: ok. – 60 st. C
 • dostępne grubości: 0,5 mm / 1 mm / 2 mm / 3 mm / 4 mm / 5 mm / 6 mm / 8 mm / 10 mm
 • możliwość kontaktu z żywnością: tylko w przypadku silikonu mlecznego (UWAGA – chęć uzyskania certyfikatu zgodności z normą FDA, należy zgłosić najpóźniej w momencie zamówienia. Zgłoszenie po zamówienie nie pozwoli na dostarczenie certyfikatu)

 

Podkładki silikonowe na wymiar:podkładki silikonowe, przekładki silikonowe, podkładki z silikonu, dystante

Nasza firma jako jedna z nielicznych w Polsce, oferuje Państwu podkładki silikonowe i dystanse silikonowe wycinane na laserze. Laser gwarantuje bardzo ładnie zakończone krawędzie, wysoką precyzję cięcia oraz co bardzo istotne przy produkcji seryjnej – wysoką powtarzalność. Tolerancje wymiarowe są bardzo małe, przez co każda wyprodukowana podkładka silikonowe jest bardzo bliska narzuconemu formatowi.

Należy pamiętać, że nie specjalizujemy się w podkładkach z silikonu o standardowych wymiarach. Proponujemy Państwu jedynie podkładki nietypowe, których nie można dostać u żadnego innego dostawcy. Proponujemy Państwu rozwiązania zarówno na pierwszy montaż, jak i na dalszą obsługę.

 

Popularne zastosowanie:

 • uszczelnienia w maszynach i urządzeniach używanych w przemyśle spożywczym
 • wysokotemperaturowe uszczelnienia maszyn
 • podkładki dystansowe
 • podkładki do konstrukcji szklanych
 • uszczelnienia do lamp i latarni ulicznych
 • itp.

 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta:

KOM +48 509 491 716

info@iston.pl

 
 

Sprawdź więcej i podziel się

Szybki kontakt z działem handlowym: