14 sierpnia 2018

Wałki z polietylenu PE1000, PE300 – wałki polietylen docięte na wymiar

wałki polietylen PE1000 PE300 wałki polietylenowe, pręty tecafine, pręty PE, wałki PE

 

Wałki polietylen dostępne są z materiału PE1000 i PE300 w kolorze białym, czarnym i zielonym. Niestety wałki z polietylenu PE500 nie są produkowane (podobnie jak tuleje, które nie występują jako półprodukty PE). Wałki polietylen posiadamy dostępne w średnicach od fi 5 do fi 300 – szczegółowe informację na temat dostępnych średnic znajdują się w tabelce poniżej.

Wszystkie wałki z polietylenu dostępne są w długościach L1000, L2000 lub L3000. Jeżeli potrzebują Państwo wałki PE innej długości, wówczas oferujemy pręty docięte na wymiar. Jesteśmy w stanie dociąć praktycznie każdą długość, jednak należy pamiętać, że długość minimalna wynosi ok. L25-30. Pręty polietylen docinamy na piłach, które gwarantują bardzo wysoką precyzję cięcia.

Termin realizacji zamówienia w przypadku zakupu pełnych metrów i średnic standardowych jest stosunkowo krótki, i wynosi ok. 2 dni roboczych. W przypadku wałków PE1000 i wałków PE300 dociętych na wymiar klienta, termin jest zależny od obłożenia produkcji i wynosi ok. 3 dni roboczych. Więcej informacji w naszym biurze obsługi klienta.

 

Dodatkowe informację o wałkach i prętach z polietylenu oraz szybka wycena telefoniczna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00. Serdecznie zapraszamy !

KOM +48 509 491 716 / info@iston.pl

 

POLIETYLEN biały POLIETYLEN czarny POLIETYLEN zielony POLIETYLEN antystatyczny POLIETYLEN regenerat

 

Dostępne średnice wałków z polietylenu:

Wszystkie wałki i pręty polietylen znajdujące się w naszej ofercie posiadają naddatki produkcyjne, pozwalające na dalszą obróbkę. W przypadku prętów PE1000 i prętów PE300 dociętych na wymiar, długość również posiada tolerancję na plusie. W miejscu cięcia mogą się znajdować ślady piły.

Średnice z gwiazdką to średnice nietypowe dostępne na zapytanie. Nie oznacza to jednak, że są całkowicie nieosiągalne i może się zdarzyć, że posiadamy go w magazynu. W celu potwierdzenia dostępności, prosimy o kontakt pod numerem KOM +48 509 491 716.

 

Wałki polietylen PE1000 i PE300 charakterystyka:

 • wyjątkowo dobre właściwości ślizgowe
 • wysoka odporność na ścieranie
 • obojętność fizjologiczna (dotyczy polietylenu białego, zielonego i czarnego)
 • możliwość bezpośredniego kontaktu z żywnością – na życzenie klienta wystawiamy zgodność materiału z normą FDA
 • wysoka stabilność wymiarowa
 • niska absorpcja wilgoci
 • dobre właściwości elektroizolacyjne
 • zdolność do tłumienia drgań

 

Pręty PE docięte na wymiar:wałki polietylen, pręty polietylen, wałki z polietylenu PE1000 biały zielony czarny

Wszystkie pręty z polietylenu możemy dociąć na wymiar. Dzięki temu nie muszą Państwo kupować pełnych metrów, tj. odcinków L1000, L2000 lub L3000, a jedynie tyle, ile w danym momencie jest potrzebne. Oferujemy również pręty polietylen w długościach nietypowych. W przypadku materiału dociętego na wymiar obowiązuje jednak minimum zakupowe 220 zł netto. Proszę pamiętać, że wałki i pręty z polietylenu PE1000 i PE300 docięte na wymiar są półproduktem. Oznacza to, że średnica i długość jest w tolerancji na plusie. W miejscu przecięcia mogą się również znajdować delikatne ślady cięcia piłą.

 

Inne nazwy handlowe płyt z polietylenu:

 • pręty i wałki tecafine
 • pręty i wałki UHMW (PE1000)
 • pręty i wałki HMW (PE500)
 • pręty i wałki PE HD (PE300)

 

Sprawdź więcej i podziel się

Szybki kontakt z działem handlowym: