Elementy poliamidowe w maszynach i urządzeniach przemysłowych

elementy maszyn i urządzeń z poliamidu, części poliamidowe do maszyn

 

Poliamid PA6 jest bardzo szeroko stosowany w przemyśle maszynowym, do produkcji różnego rodzaju części i elementów. Jest to tworzywo sztuczne, będące bardzo dobrą alternatywą  dla metali. Poliamid pozwala odciążyć maszyny i zoptymalizować ich pracę pod kątem drgań, głośności, itp.

Nasza firma oferuje Państwu produkcje różnego rodzaju detali i elementów maszyn z poliamidu. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć rolki poliamidowe, tulejki ślizgowe z poliamidu, listwy ślizgowe i ślizgi poliamidowe, a także różnego rodzaju łożyska. Oczywiście jesteśmy również w stanie wykonać nietypowe elementy maszyn i urządzeń z poliamidu.

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy nie tylko poliamid naturalny, ale również poliamidy modyfikowane. W ofercie posiadamy poliamid z dwusiarczkiem molibdenu, poliamid z olejem, poliamid z włóknem szklanym, czy poliamid wykrywalny indukcyjnie przez detektory metali.

 

POLIAMID PA6 występuje również pod nazwami – TARNAMID, BORAMID, ERTALON, NYLON, TECAMID, TECAST.

 

Dlaczego warto zastosować części z poliamidu ?

 • poliamid (w szczególności wersje ze smarem lub olejem) jest materiałem samosmarnym. Oznacza to, że nie trzeba używać dodatkowych smarów lub lubrykatów do zachowania prawidłowej pracy danego elementu;
 • poliamid jest dużo lżejszy od metali, pozwala to nie tylko ograniczyć wagę całego urządzenia, ale zoptymalizować jego pracę poprzez zmniejszenie zużycia energii;
 • PA6 posiada bardzo dobre zdolności do tłumienia drgań, dzięki temu ewentualne drgania powstające podczas pracy maszyny lub urządzenia zostają szybko zamortyzowane;
 • poliamid posiada bardzo dobre właściwości cierno-ślizgowe i znaczną odporność na zużycie cierne, dzięki czemu może pracować z dużymi obrotami przez tysiące roboczogodzin, bez najmniejszych problemów;
 • PA6 jako tworzywo sztuczne nie koroduje, w przeciwieństwie do elementów i detali z materiałów konwencjonalnych.

Plusów jest oczywiście znacznie więcej, ale nie sposób o wszystkich napisać. Oczywiście są również miejsca, gdzie poliamid nie może pracować, a także takie, gdzie elementy maszyn i urządzeń z poliamidu będą bardzo szybko degradowały. Jeżeli nie są Państwo pewni, czy poliamid będzie odpowiednim materiałem, prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.

 

Jakie elementy z poliamidu wykonujemy ?części z poliamidu, elementy z poliamidu, wyroby z poliamidu

Obróbka poliamidu (więcej – kliknij) obejmuje CNC, frezowanie, toczenie, rozwiercanie, itp. Dzięki nowoczesnym maszynom, jesteśmy w stanie wyprodukować nawet bardzo skomplikowane elementy. Do najbardziej popularnych elementów z poliamidu, możemy jednak zaliczyć:

 • tulejki poliamidowe z kołnierzem i bez kołnierza;
 • tulejki poliamidowe otwarte i jednostronnie zamknięte;
 • łożyska z poliamidu;
 • listwy poliamidowe;
 • ślizgi poliamidowe;
 • itp.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta w celu wyceny konkretnego elementu – KOM +48 509 491 716 lub KOM +48 698 145 836.

 

Sprzedaż elementów z poliamidu

Elementy maszyn z poliamidu w większości przypadków wymagają produkcji. Średni termin realizacji zamówienia w naszej firmie nie jest długi i wynosi zaledwie 7-10 dni roboczych. Jest to oczywiście zależne od aktualnego obłożenia produkcji, dlatego w celu uzyskania dokładnej oferty terminowej, prosimy o przesłanie zapytania do naszego działu obsługi klienta.

Do wyceny będzie potrzebowali rysunek detalu w pliku .pdf !

 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym:

KOM +48 509 491 716

KOM +48 698 145 836

info@iston.pl

 
 

Sprawdź więcej i podziel się

Szybki kontakt z działem handlowym: